+90 507 256 95 09 Dil Seçin

QR Menü Nedir?

QR Cafe ve Restoran Menüsü Nedir?

QR Menü, restoran, cafe gibi işletmelerin menülerini dijital ortama aktararak kullanıma sunan oldukça hijyenik ve pratik bir online temassız menü sistemidir.

Pandemi sürecinde herkesin temastan kaçınması gerektiği günlerde önemi oldukça anlaşılan QR Menü sayesinde, fiziki mekanlara gelen müşteriler; fiziki baskı materyal menülere dokunup hijyenik olmayan bir sipariş verme biçimine maruz kalmadan, restoran veya cafeye ait QR Kodu okutarak aynı mekanın içerisinde siparişe sunulan ürünleri ve online menüsünü şahsi mobil cihazları yardımı ile görüntüleyebiliyor.

Tamamen hijyenik ve hızlı çalışan sistem sayesinde, temassız bir kullanım ile siparişler tamamlanarak garson veya baristaya iletiliyor. Ayrıca yoğun çalışan mekanlarda sipariş vermek için menünün gelmesini beklemeye gerek kalmıyor.

Bununla beraber işletme sahiplerinin menü için harcadıkları tasarım, baskı ve matbaa ücretlerini de ortadan kaldırarak, işletmeye ait bir online menü tasarımı imkanı sunan QR Menü Sistemini onlarca menü tasarımı arasından işletmenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

QR Menü Nasıl Yapılır?

QR Menü avantajlarından yararlanmak isteyen işletme sahiplerinin qr kod restoran menüsü yapımı aşamasında yapması gerekenler oldukça basit. Öncelikle www.menuongo.com adresinden, QR Menü sisteminin avantajlarını ve sunduğumuz hizmetleri gözden geçirebilirsiniz.

Daha sonra, bu sistemin tüm avantajlarından yararlanabilmek için; "Kullanmaya Başla" butonuna tıklayarak size veya firmanıza ait iletişim bilgilerini, markanızı veya markanızın şube ismini girerek sisteme kayıt olmanız yeterli. Bu aşamadan sonra, müşterilerinizi ve mekan sağlığınızı koruyacak bir sistem olan QR Menü sistemini hızlıca kullanmaya başlayabilir, hemen ürünlerinizi yönetim panelinden girebilir, güncel menülerinizi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca menü tasarımlarınızı seçerek müşterilerinize sunabilirsiniz. En önemlisi ürün bilgilerinizi ne zaman isterseniz güncelleyebilirsiniz. Mevsimsel ürünleri ekleyebilir, kaldırabilir veya fiyat ve içerik bilgilerini ücretsiz bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

QR Menünün Avantajları Nelerdir?

Özellikle içinde bulunduğumuz virüs salgını nedeni ile birçok firma ve işletmenin tercih ettiği yöntemlerden biri olan temassız menü sistemi, bu pandemi süreci içerisinde oldukça avantajlı bir kullanım imkanını müşteri ve işletmelere sunuyor.

Müşteri sağlığını hedefleyen sistemin birçok avantajı bulunduğu gibi, bu avantajların uzun vadeli olduğu hesaplanan QR Menü sistemini kullanarak, işletmenizin müşteri sağlığını ne kadar ciddiye aldığını göstermek ve onların güvenini kazanmak en önemli avantaj olduğunu düşünüyoruz.

QR Menü sisteminin avantajları:

  • Fiziki menüyü ortadan kaldırarak, temassız ve online bir menü sistemi kurar.
  • İşletmeye özel olarak verilen QR Kod sayesinde, işletmeye gelen müşteriler bu kodu okutarak işletme menüsüne ulaşabilir.
  • Tamamen temassız bir kullanım sunduğundan, hijyenik ve müşteri dostudur.
  • QR Menüler, işletmeler tarafından anında güncellenebilir ve değiştirilebilir.
  • İşletmelerin seçeceği birçok menü tasarımı bulunmaktadır.
  • İşletmelerin her süreçte değiştirmek zorunda kaldığı menü baskısı, tasarımı, matbaa ücretleri gibi giderleri ortadan kaldırır.
  • İşletme sağlığını ve müşteri sağlığını ön plana koyar.

Bu gibi nedenlerle her gün binlerce kişinin tercih ettiği ücretsiz qr menü yapma, özellikle pandemi süreci içerisinde bulunurken en önemli ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir.

QR Menü Hangi Sistemlerde Kullanılabilir?

QR Kod Menü sistemi; en sık kullanılan işletim sistemlerine sahip mobil cihazlar tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir. Android, iOS ve Windows Phone olmak üzere tüm mobil işletim sistemlerini destekleyen Kare Kod Menü sistemi, herhangi bir akıllık telefon ile kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Bu işletim sistemleri için oldukça hızlı ve entegre bir kullanım imkanı sunan QR Menü, yalnızca kullanıcının kamera yardımı ile okuttuğu QR Menü Kodu sayesinde işletme menüsüne kolaylıkla erişmektedir.

Daha fazla bilgi için www.menuongo.com adresine ulaşabilirsiniz.