+90 507 256 95 09 Dil Seçin
Covid-19 Pandemi Sürecinde Sosyal Hayat ve Teknoloji

Pandemi günlerinde hayatın yeni bir normale uygun şekilde devam ettirilmesi gerekiyor ve eski günlerdeki gibi yaşamak en azından şimdilik pek uzak bir hayal olarak görülüyor ama online ve temassız qr menüler sayesinde oldukça kolaylaşıyor.. Elbette virüsün yayılımını önlemek adına da yapılması gerekenlerin başında sosyal mesafeyi korumak ve fiziksel teması azaltmak geliyor. Bu kurallara riayet edilmesi gereken başlıca ortamlardan bir tanesi de elbette yiyecek ve içecek işletmeleri.

Özlem Temassız QR Menülerin Yardımıyla Son Buluyor

Bu kurallara uygun bir şekilde yaşamaya devam etmek için evvela insanlar en çok dışarıda yemek yemeyi ve evde tutturulması zor lezzetleri özledi. Neyse ki belirli şartlara uygun olması şartıyla cafe ve restoranlar yeniden faaliyete geçti. Dışarıda sağlıklı yemek yiyebilmek ve bu esnada sağlığı koruyabilmek adına da temassız menüler sıkça tercih edilmeye başladı.

Müşterilere Duyulan Saygı

Üstelik temassız menüler sadece müşterilerin sağlığını korumakla kalmıyor; işletmelerin müşterilerine ve müşterilerinin sağlığına gösterdiği saygıyı ve özeni de ifade ediyor. MenuOnGo, temassız menü hizmetiyle hem işletmecileri hem de dışarıda yemeyi özleyen müşterileri memnun etmeyi başarıyor.

Her Detay Düşünüldü

Online QR Menüye Resim Nasıl Eklenir?

Elbette sanal ve temassız menüleri müşterilere sunabilmek o kadar da basit değil. Her şeyden önce bu menülerin iOS , Android ve Windows,  başta olmak üzere her türlü yazılıma uygun olması gerekiyor. Keza her cihaz tarafından da desteklenmesi ve rahatlıkla okunabilmesi, müşterilerin bu sisteme ayak uydurmasını kolay hale getiriyor. Temassız menülerin son derece hesaplı olması da bir diğer avantajı olarak dikkat çekiyor.

Menüleri Güncellemek de Çok Kolay

Kare Kod Temassız Menüler - MenuOnGo

Temassız online menüler, QR Kod ile çalışıyor. Bunun yanı sıra bu menülerin QR Kodlarının da rahatlıkla indirilebilmesi sayesinde menüde bir değişiklik yapılması durumunda anında güncellenmesi mümkün olabiliyor. Örneğin ürünlerde fiyat değişimi yapılması, yeni ürünlerin eklenmesi ya da bazı ürünlerin çıkartılması ve menülerde tema değişikliği yapılması bu sayede hiçbir işletme sahibini zorlamıyor. Üstelik kolaylıkla yönetilebilen paneller sayesinde özel bir teknoloji bilgisine sahip olmaya hiçbir zaman gerek duyulmuyor.

Özel Tasarımların Yanı Sıra Hazır Temalar da Mevcut

Temassız menüleri, firma ara yüzüne özel tasarımlarla müşterilere sunulması da mümkün olabiliyor. Ancak bu genellikle opsiyonel olarak sunuluyor. Yoksa fazladan bir maliyete gerek olmadan rahatlıkla genel temaların kullanılması da mümkün ve bu temalar arasında da son derece zevkli ve kullanışlı tasarımlar yer alıyor.

Okunaklı ve Anlaşılabilir Menü İçeriği
Online QR Ücretsiz Menü Sistemi - MenuOnGo

Bu temassız menülerde her bir ürüne yer vermek, bu ürünlerin içeriklerini yazmak ve fiyatlandırmalarını yapmak mümkün olabiliyor. Üstelik her bir öge rahatlıkla okunabilir yazı tonları ve puntolar ile sanal menülerde yer alıyor.

Ürünleri Kategoriler Halinde Sunmak da Mümkün

Ürün kategorilerinin de ayrılması mümkün. Bu sayede müşteriler siparişlerini verirken ve menüyü incelerken rahat ediyor. Çok daha kısa bir sürede menü incelenebildiği için; karar vermek açısından zaman da kazanılabiliyor.

Yabancı Dil Desteği

Restoranların pek çok kez yabancı misafirleri de olabiliyor. İşte böyle müşterilere özel sanal menüler çoklu dil desteğine de sahip. Türkçe haricindeki dillerde de kullanılabilir olması sayesinde Türkçe bilmeyen restoran misafirleri siparişlerini zorlanmadan çok daha kısa bir süre içerisinde işletme personeline iletebiliyor.

Günden Güne Yaygın Hale Geliyor

Sanal menüler, günden güne yaygınlaşmaya başladı. Sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir defa daha anlayan insanlar da bu gibi menüleri kendilerine sunan restoranlardan yana tercihlerini daha sık kullanmaya başladı.

İşletmeler Uyum Sağlıyor

Yaygın hale gelmesi sayesinde pek çok insan bu menülerin ne şekilde kullanılabileceğini de çoktan öğrendi. Üstelik bu durumdan memnuniyet duyan sadece müşteriler değil. İşletme sahipleri de müşterilerine MenuOnGo temassız menüleriyle hizmet vermekten son derece memnun.